Schody drewniane

Są nieodłączną częścią każdego wielopoziomowego obiektu – nawet jeżeli ma tylko jedno dodatkowe piętro. Jednak schody drewniane nie są po prostu funkcjonalnym rozwiązaniem, umożliwiającym swobodne poruszanie się po domu czy firmie. Jest to również doskonała ozdoba całej przestrzeni, dodająca wnętrzu prestiżu, elegancji i walorów estetycznych. Kluczem jest właściwe wykonanie każdej konstrukcji, dbając o wszystkie detale, a zarazem o trwałość oraz komfort użytkowania. I to właśnie zapewnia Państwu nasza firma z długą tradycją.

Rodzaje schodów drewnianych

Każdy ma inne upodobania i potrzeby, a każdy dom posiada swój własny charakter, więc nic dziwnego, że również schody drewniane powinny zostać odpowiednio dostosowane. Dotyczy to również ich rodzaju, dlatego na samym początku należy wybrać, czy najbardziej odpowiadają Państwu rozwiązania:

• Kręte – idealne w szczególności w miejscach o ograniczonej przestrzeni użytkowej, gdzie zaoszczędzenie każdej odrobiny posadzki ma ogromne przełożenie na komfort mieszkania. Warto także zwrócić uwagę, że jest to propozycja wyjątkowo atrakcyjna wizualnie – dodaje nowoczesności całemu pomieszczeniu, choć odpowiednio zaprojektowana może również posiadać nutę klasyczną.
• Drabiniaste – są bardziej strome, dlatego często wykorzystuje się je do rzadziej odwiedzanych pomieszczeń bądź tam, gdzie wymagana jest nieskomplikowana konstrukcja. Zazwyczaj stosowane jako wejście na strych.
• Policzkowe – prawdopodobnie najczęściej spotykane rozwiązanie w polskich domach – są to tradycyjne stopnie, gwarantujące stabilne i bezpieczne przedostanie się na inny poziom budynku niezależnie do wieku czy stanu zdrowotnego mieszkańca.

Co wykonujemy?

Uważamy, że każdy element wyposażenia domu powinien być dopasowany do ogólnej aranżacji wnętrza. Dlatego w naszej ofercie można znaleźć zarówno drewniane schody klasyczne, jak i nowoczesne, o nawet najbardziej wymagającej strukturze. Nie obawiamy się wyjątkowo skomplikowanych projektów, ponieważ zależy nam na spełnieniu wszystkich oczekiwań naszych Klientów. Do naszych specjalności należą między innymi schody kręcone oraz gięte, które są doskonałą propozycją w miejscach o ograniczonej przestrzeni użytkowej.

Zalety schodów drewnianych

Niezależnie jaki rodzaj, kolor czy wielkość konstrukcji zostaną wybrane, zrealizowany projekt schodów drewnianych zawsze będzie w pełni unikalny. Słoje zawsze będą prezentować się w inny sposób, a barwa zawsze będzie zaskakiwać czymś nowym. Jednocześnie jest to najbardziej bezpieczne, stabilne i ciepłe rozwiązanie, które sprawi, że cała przestrzeń wyda się przytulniejsza.
Dodatkowo, sam montaż przebiega wyjątkowo prosto i płynnie – może się odbyć zarówno na początku prac budowlanych, jak i na sam ich koniec.

Wykorzystywane materiały

Cenimy sobie ponadczasowe piękno oraz możliwość dowolnej obróbki tego najbardziej naturalnego surowca, jakim jest drewno. Dlatego to właśnie z niego są wykonywane nasze drewniane schody nowoczesne i klasyczne, choć nie obawiamy się łączenia go z innymi materiałami, jak szkło czy metal, aby osiągnąć jeszcze bardziej niepowtarzalny efekt. W szczególności dużą popularnością cieszą się metalowe balustrady w przypadku konstrukcji kręconych i giętych – zapewniają pewny uchwyt, a zarazem doskonale się prezentują.

Dlaczego warto wybrać ręcznie robione rozwiązania?

Obecnie można znaleźć gotowe schody drewniane w każdym większym sklepie budowlanym, jednak warto pamiętać, że są to gotowe, uniwersalne rozwiązania. A zazwyczaj w przypadku takich konstrukcji pojawiają się znaczne problemy podczas montażu – coś jednak nie mieści się, coś jest za małe, kolorystyka jednak nie pasuje do wnętrza. Zlecając realizację naszej firmie mają Państwo pewność, że gotowy produkt idealnie sprawdzi się w Państwa domu.

Dlaczego my?

Ponieważ działamy terminowo, dostarczając estetyczne oraz wytrzymałe, drewniane schody giętkie, kręcone, klasyczne oraz nowoczesne. Ponadto to, co nas zdecydowanie wyróżnia to indywidualne podejście do każdego Klienta – przed przygotowaniem nawet wstępnego projektu chcemy dokładnie poznać Państwa potrzeby. Na tej podstawie możemy przygotować pomysł na konstrukcję nawiązującą do stylistyki klasycznej czy nowoczesnej, a jednocześnie zaproponować jej najbardziej optymalny kształt.

Umów się na darmową wycenę!

Wrocławska 5
69-100 Słubice

 +48 575 543 600